Арсенал во финишот со два гола го скрши Јунајтед

1 min read

Арсенал го доби драматичното дерби против Манчестер Јунајтед на „Емирати“ со 3:1 и стигна до третиот триумф во Премиерлигата оваа сезона. „Топчиите“ имаа фантастилен финиш и постигнаа два гола во судиското продолжение. Деклан Рајс во 96.минута постигна водечки гол за 2:1, а Габриел Жесус во 101.минута го потврди триумфот за тимот на Микел Артета.

Манчестер Јунајтед поведе со голот на Маркус Рашфорд во 27.минута, но возврати Мартин Одегард само една минута подоцна. Долго двете екипи бараа втор гол, Букајо Сака имаше одлична шанса, но одбрани Андре Онана, а Гарначо постигна погодок, но не беше признат поради офсајд ситуација по разгледување на ВАР – снимката.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бура од реакции за онкологија – случајот е страшен! Ковачевски: Секој криминал има име и презиме, власта нема да се меша!

Следно

ПОЧИНА СЦЕНОГРАФОТ И АРХИТЕКТ КРСТЕ С. ЏИДРОВ-ЏИБИ

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета