Арсенал ја засили дефанзивата со Јакуб Кивиор

1 min read

Екипата на Арсенал го промовира второто зимско засилување. Се работи за полскиот репрезентативец Јакуб Кивиор, кој доаѓа во Премиер лигата од Италија поточно од тимот на Специја за кого ќе бидат издвоени 25 милиони евра.

Арсенал некое време преговараше и трансферот беше најавуван, а сега е и официјално. Во Лондон, Кивиор стави потпис на договор од 2027 година.

Кивиор игра на позицијата централен дефанзивец.Пред трансферот во лидерот на Англија и Специја, Кивиор настапуваше за Жилина и Подбрезова, доека во младинските категории играше за Андерлехт, а потекнува од полски Тучи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Нов масакр во Америка: Во Калифорнија напаѓач уби 7 лица!

Следно

Косовски аналитичари: Откако Вучиќ навести дека го прифаќа европскиот план, на потег е Курти

Latest from Blog

Костадиновска-Стојчевска: Буџетот за филм ниту е скратен ниту е допрен со ребалансот – имаат доволно средства за обврските, директорот да направи планови за исплати

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, одговарајќи на новинарско прашање информираше дека утрово имала средба со филмските