Арсенал и официјално почна преговори за Тросард

1 min read

Лондонски Арсенал  сега се концентрира на сосема друго напаѓачко засилување.

Се работи за интернационалецот од Белгија и во моментов член на Брајтон, Леандро Тросард, кој е суспендиран во моментов од сегашниот клуб поради барање да биде продаден и кавга со менаџерот Роберт Де Зерби.

Според информациите Тросард веќе ги има договорено личните услови со Арсенал, а сега на ред се преговорите на линија клуб со клуб.

Оваа сезона Тросард има седум гола на 17 натпревари за Брајтон. Интересот за него е сериозен, а ситуацијата ја следи и Тотенхем.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

БРЗО ДОЈДЕ ВО СОСЕДСТВОТО НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС – во оваа земја е регистриран првиот случај

Следно

Вонредна состојба во повеќе градови во Србија поради поројните врнежи кои предизвикаа поплави

Latest from Blog