Арсенал ги договори условите со Каи Хаверц

1 min read

Интересот на Арсенал за Каи Хаверц станува сериозен. Тој успеал брзо да ги договори личните услови со „топчиите“, што е јасен показател дека напаѓачот сака да ја продолжи кариерата во тимот на Микел Артета.

Челси бара околу 70 милиони евра за трансферот, но Арсенал ќе се обиде да ја намали таа сума и можеби да вклучи некој фудбалер во зделката.

Реал Мадрид беше заинтересиран за потписот на Хаверц, но излезе од трката откако дозна за големата отштета што треба ја плати за Германецот. Во игра е и Баерн Минхен, но, сепак, Арсенал е во најнапредна фаза.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

САД бараат од Белград безусловно ослободување на уапсените косовски полицајци 

Следно

КФОР тврди дека не бил во областа каде беа уапсени косовските полицајци и бара Приштина и Белград да ги смират тензиите

Latest from Blog