Арктички циклон ја донесе најстудената ноќ во Велика Британија од почетокот на годината

1 min read

Арктички циклон ја донесе најстудената ноќ во Велика Британија од почетокот на годината и предизвика хаос во транспортот.

Телевизијата Скај Њуз информираше за откажани летови на аеродромите во Лондон Хитроу, Лондон Сити и Гетвик, повикувајќи се на специјализираната веб-страница Sky Scan World.

Авионите кружат и чекаат да бидат пренасочени.

Снежните врнежи се очекува да се интензивираат низ јужна Англија и Јужен Велс, според најновите ажурирања на временската прогноза. Температурите ќе опаднат. За големи области на Велика Британија е издадена жолт аларм на тревога.

Полицијата ги предупреди возачите да не патуваат во јужниот дел на островот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Израелската војска изврши артилериски напад врз Газа

Следно

Обвинителството постапува во случајот со двојното убиство на Кале, вели Бубевски

Latest from Blog

ОН: Газа е пекол на земјата

„Пекол на земјата“ ја опишаа оваа ситуација агенцијата за за палестинските бегалци. Кога израелците го нападнаа