Апсења на подрачје на Центар: Приведени осум лица поради дрога

1 min read

Полициските службеници во текот на вчерашниот ден и минатата ноќ имале акции на подрачје на Центар, при што уапсиле осум лица поради дрога.

Најпрво вчера во 13.10 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.М.(36) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 16.30 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода К.Т.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Исто така, синоќа во 21.45 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.А.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Последниот случај е регистриран минатата ноќ (23.01.2023) во 01.20 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Љ.С.(34) од Ново Село, С.Р.(18) од Скопје, С.Ј.(20) од Велес, Р.М.(22) од Струмица и П.К.(25) од Скопје. При преглед во патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.
 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Дел од ослободена Украина не е пресреќна што е ослободена

Следно

Полскиот премиер: Ќе испратиме тенкови Леопард 2 во Украина, германската дозвола е ирелевантна

Latest from Blog