Апсења на Бит Пазар и во Карпош поради дрога

1 min read

Во текот на вчерашниот ден биле уапсени три лица низ Скопје.

Најпрво во 19.20 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.М.(23) и С.Д.(20), двајцата од Скопје, затоа што при преглед во возилото во кое се превезувале била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 23.35 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.И.(37) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ВИДЕО) Добри за во странство, неподобни дома – како вработувањата по партиски клуч ги бркаат квалитетните од татковината

Следно

Украина го критикува Милановиќ за неговите коментари за Крим

Latest from Blog