Антикорупциска ќе го разгледа поставувањето детектив на чело на МКЦ

1 min read

Смената на директорот на Младинскиот културен центар (МКЦ) и поставување на лице кое по професија е детектив ја заинтересира антикорупциска која ќе отвори случај за именувањето на новиот директор.

Претседателката на антикорупциска, Билјана Ивановска ов изјава за „ТВ24“ кажа дека се разгледуваат сите елементи од случајот и во следниот периот ќе решат дали ќе се отвори предмет.

Претходниот директор на МКЦ, Ванчо Богоев работи 36 години во институцијата, а неодамна беше разрешен од позицијата.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

На денешен ден почина македонскиот актер Душко Костовски

Следно

Јувентус ќе поднесе жалба

Latest from Blog