Анастасија исчезнала после сударот на возови во Грција: Неутешните родители молат за помош

1 min read

Дипломираната студентка по стоматологија во Солун е на долгата листа на исчезнати по сударот на два воза во Грција. Анастасија Адамиду (24) од Кипар била во третиот вагон од патничкиот воз кој синоќа нешто пред полноќ се судри со товарен воз во Темпа кај Лариса.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Трајанов: Ковачевски има несериозни политики, ама несериозен е и со замениците министри кои ги предлага

Следно

Германија реши да прави како што ќе ѝ кажат

Latest from Blog