Ал-Келаифи го нарече Мбапе предавник

1 min read

Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Келаифи е категорично против парискиот напаѓач Килијан Мбапе да се врати во првиот тим, објави „Le Parisien“.

Претходно, новинарот Марио Кортегана изјави дека 24-годишниот Французин нема да биде вклучен во составот за натпреварот од 1. коло на францускиот шампионат. „Марка“ објави дека 24-годишниот Французин ќе тренира одвоено.

Се забележува дека газдата на парижаните го смета Мбапе за предавник поради неговото одбивање да потпише нов договор со клубот.

Мбапе е во ПСЖ од август 2017 година. Во сезоната 2022/23, тој постигна 41 гол и направи 10 асистенции на 43 натпревари за парижаните во сите натпреварувања.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 180 милиони евра. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Јапонија ќе почне со испуштање на прочистена радиоактивна вода од Фукушима кон крајот на месецот

Следно

Меси се искачи на шестото место по голови од слободен удар во историјата на фудбалот

Latest from Blog