76-годишен скопјанец нападнат од роднина во Центар

1 min read

Вчера на подрачје на Центар се степале двајца роднини од Скопје.

– На 22.02.2023 во 14.00 часот во СВР Скопје, 76-годишен жител на Скопје пријавил дека околу 11.00 часот на подрачјето на Центар, по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од неговиот роднина Р.Г.(61) од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

За повеќе од половина домаќинства во Грција месечниот приход трае 18 дена

Следно

Европската комисија го забрани ТикТок на службените уреди на вработените

Latest from Blog