3.432 загинати во земјотресите што ги потресоа јужните делови на Туркије

1 min read

АНКАРА – Агенцијата за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД) на Туркије соопшти дека заклучно со 12.10 часот по локално време, во земјотресите со епицентар во турската област Кахраманмараш загинале 3.432 лица, а 21.103 лица се повредени, известува Анадолу.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Пушењето аут, вејпањето ин – како шарените електронски цигари го наоѓаат патот до малолетниците

Следно

Инвалидски колички и помагала за лицата со посебни потреби од општина Гази Баба

Latest from Blog