Зијеш се договори со ПСЖ, па во последен момент му пропадна трансферот!

1 min read

Хаким Зијеш беше на праг да потпише за ПСЖ, откако ги договори сите услови, меѓутоа неговиот трансфер не се реализираше затоа што клубовите не ги средија документите навреме.

ПСЖ и Челси договорија позајмица до крајот на сезоната, но потоа клубовите не ги подготвија документите, па Зијеш залудно претходно беше и на медицински прегледи.

Француските медиуми пишуваат дека грешка направиле главните луѓе на Челси, а во ПСЖ се лути поради тоа и најавија тужба.

Зијеш ќе мора да остане во Челси до јуни, по што дефинитивно ќе си замине од клубот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

До вчера за Таравари ДУИ беа криминалци, денес е пред коалицирање со нив

Следно

Забележани се 34 кинески авиони и 9 брода во околината на Тајван

Latest from Blog