Жителите на Автокоманда добиваат нови паркинг места

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба утрово заедно со преставници од Секторот за градежништво, комунални работи и сообраќај излезе на терен низ Урбаната заедница Автокоманда со цел утврдување на локации за обезбедување на нови паркинг места за жителите од оваа населба.

Нов паркинг простор ќе се изгради во дворот на општинското основно училиште Стив Наумов наспроти пазарот, а дополнително се разгледуваат и други локации.

– Решавањето на проблемот со сообраќајниот хаос во Автокоманда е на врвот од моите приоритети и решение на овој проблем ќе бараме низ дијалог со граѓаните, кажа Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Шумските пожари во Аргентина претворија во пепел површина од 3.000 хектари

Следно

Каков е американскиот дрон чие уривање ја вжешти комуникацијата меѓу Вашингтон и Москва

Latest from Blog