Земјотрес во Албанија со епицентар во Драч

1 min read

Утрово во 08:34 часот е регистриран земјотрес во Албанија.

Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ), земјотресот бил со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил во Јадранското море на 29 километри од градот Драч, на 2 километри длабочина.

Земјотресот е почувствуван во повеќе градови во Албанија.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Демант од Град Скопје

Следно

Отпуштени над 2.000 повредени во земјотресот кои биле донесени во болниците во Истанбул

Latest from Blog