Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја погоди Грузија

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди западна Грузија, соопшти Националниот центар за сеизмички мониторинг.

Епицентарот на земјотресот бил седум километри источно од градот Озургети, кој е центар на регионот Гурија, пренесува „Интерфакс“.

Земјотресот се случил на длабочина од пет километри.

Засега нема информации за жртви или материјална штета.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Додека се обидуваа да помогнат на други, урнатина ги поклопи турските спасувачи

Следно

Попов: УМС на ВМРО-ДПМНЕ е единствен младински политички подмладок кој издава сопствен весник кој разработува теми од сите сфери на општественото живеење

Latest from Blog