(ВИДЕО) Додека се обидуваа да помогнат на други, урнатина ги поклопи турските спасувачи

1 min read

Шокантно видео кое кружи на интернет покажува како додека турски спасувачи се обидуваат да извлечат луѓе од урнатините и над нив се урна дело од веќе разурната куќа. Затрупан останал само еден член од спасувачката екипа, кој за кратко време бил спасен од неговите колеги. Како што известуват турските медиуми, спасувачот Батухан Туген е во добра здравствена состојба и одма продолжил со спасувачките напори.

Спасувачките тимови во Турција и Сирија сè уште трагаат под урнатините по преживеани од катастрофалниот земјотрес во понеделникот. Бројот на загинати се смета дека надмина 25 000 , од кои 21 848 луѓе починале во Турција и пријавени 3 553 во Сирија.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Советник на Груевски – кандидат на Таравари за министер кај Ковачевски

Следно

Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја погоди Грузија

Latest from Blog