Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтер регистриран кај Крит

1 min read

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска западно од брегот на Крит, соопшти Националната опсерваторија на Атина.

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 18:36 часот по локално време, бил на 98 километри југозападно од островот Китера во Јонското Море, пренесува „Екатимерини“.

Длабочината е проценета на 14 километри.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бајден издаде декрет за детална проверка на купувачите на оружје

Следно

Рускиот амбасадор повикан на разговор во Стејт департментот, Белата куќа не се откажува од операциите над Црното Море

Latest from Blog