Заврши средбата Ковачевски-Таравари, потврден договор за коалиција

1 min read

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на Алијанса на Албанците Арбен Таравари доцна попладнево го постигнале конечниот договор за влез на партија во Владата.

Средбата која што беше најавена уште вчера по состаноците на раковoдствата на СДСМ и Алијанса е завршена.

По оваа средба, се очекува за заедничко соопштение со детали околу тоа кои се новите министри и како понатаму ќе се одвива постапката за нивен избор.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

САД ставија на црната листа пет поранешни бугарски функционери: Меѓу нив и двајца ексминистри

Следно

Алијанса ги предлага Фатмир Меџити за нов министер за здравство, Кренар Лога за правда

Latest from Blog