Заврши сезоната или заврши кариерата на Златан Ибрахимовиќ?!

1 min read

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ нема да се врати на терените оваа сезона, откако медицинските прегледи утврдија дека повредата на потколеницата која неодамна ја заработи е од посериозна природа.

Со оглед на тоа дека Швеѓанецот има 41 година, прашање е дали повторно ќе може да се врати на терените.

Неодамна на загревањето на натпреварот помеѓу Милан и Лече, Ибра почувствува болка во потколеницата, а по прегледите пристигнаа лоши вести кои наговестуваат дека сезоната за него е завршена.

Според последните информации од Италија, повредата е од посериозна природа и сосема е извесно дека нема да може да игра до крајот на сезоната, а тамошните медиуми се сомневаат дека ова е крај на една голема кариера.

– Златан Ибрахимовиќ е целосно „уништен“ по новата повреда која може да ја заврши неговата сезона. Што после? Се плаши да ја заврши кариерата и би сакал да продолжи да игра. Но, Милан не закажал разговори со него и ќе бара помлад напаѓач – пишува „Гаѕета дело Спорт“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЈПДП преку соопштение информира за првата трансакција наменета за коридорите 8 и 10-д: Префрлени ни се 117 милиони евра  

Следно

Султан Ал Нејади, првиот арапски и муслимански астронаут во вселенска прошетка

Latest from Blog