За Задушница ЈСП со зголемен број на автобуси

1 min read

Поради верскиот празник „Задушница“, утре и в сабота ќе сообраќаат дополнителен број автобуси на редовните линии 59 – Карпош 3 – Кучевишка бара – Гробишта Бутел, 59А – Ново Лисиче – Гробишта Бутел и 59Б – Кисела Вода – Гробишта Бутел, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје.  

Во продолжение може даго погледнете возниот ред:

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Елиф Елмас почна акција за помош на настраданите од земјотресот во Турција

Следно

Еден загинат и тројца повредени во пукање во трговски центар во Тексас

Latest from Blog