За прв пат краците на улица 5 во Љубанци добиваат асфалт

1 min read

Со денешното асфалтирање за прв пат е поставен асфалт на краци на улица 5.

– Ова е улица која се наоѓа во Љубанци, во ова село до крајот на мојот мандат нема да има неасфалтирана улица, најави градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски.

Во наредниот период ќе се асфалтираа неколку улици во Љубанци и Љуботен кој се опфатени со оваа фаза.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Истрага на ОН: Русија изврши „широк опсег“ на воени злосторства во Украина, но нема докази за геноцид

Следно

Професор нападнал ученичка во скопско средно училиште

Latest from Blog