Професор нападнал ученичка во скопско средно училиште

1 min read

Професор вчера нападнал ученичка во средно училиште на подрачје на Бит Пазар.

-На 15.03.2023 во 18.00 часот Ф.С.(49) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар, неговата малолетна ќерка била физички нападната од Ф.Ќ., професор во училиштето, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

За прв пат краците на улица 5 во Љубанци добиваат асфалт

Следно

Истрага на ОН: Русија изврши широк опсег на воени злосторства во Украина, но нема докази за геноцид

Latest from Blog