За еден ден над 120 сообраќајни санкции во Драчево

1 min read

Во текот на вчерашниот ден (05.03.2023) во периодот од 17.00 до 23.00 часот спроведена е засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на територија на населба Драчево во Скопје, инфомрираа од МВР. 

При контролата санкционирани се 120 возачи, од кои 80 за возење повеќе од дозволената брзина, 10 за возење без возачка дозвола, две мерки за возење под дејство на алкохол… 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО: Герила акција- облепен дуќанот на Груби во строгиот центар на Скопје, се продава по само 700 евра за квадрат

Следно

Манчестер сити подготвен да го продаде Бернардо Силва

Latest from Blog