Манчестер сити подготвен да го продаде Бернардо Силва

1 min read

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва, наскоро може да го смени тимот. Според британските медиуми, раководството на англискиот шампион сака да го продаде играчот. Граѓаните го ценат Португалецот на 65 милиони евра.

Претходно беше објавено дека Барселона е заинтересирана за услугите на Силва. Во зимскиот преоден рок каталонскиот тим веќе му се обрати на Сити со понуда од 70 милиони евра, но Британците ја одбија понудата.

Барселона се уште покажува интерес за Португалецот и може повторно да се обиде да го добие играчот од средниот ред на лето.

Актуелниот договор на Силва со Граѓаните е до летото 2025 година. Дваесет и осумгодишниот играч од средниот ред одигра 37 натпревари за Манчестер сити оваа сезона, постигна четири гола и пет асистенции.

Вредноста на играчот според порталот „Трансфермаркт“ се проценува на 80 милиони евра. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

За еден ден над 120 сообраќајни санкции во Драчево

Следно

СЛИКИТЕ НА ПЕНУШЛИСКИ И ТАШКОВСКИ КОИ СЕ ПРОДАВАА ЗА 60-ТИНА ЕВРА ВО АВСТРАЛИЈА, ОД СКОПЈЕ ГИ КУПИЛ БРИТАНСКИ АДВОКАТ ПО ПАДОТ НА „ПАЛЕР“

Latest from Blog