Вотсон: САД го поздравуваат договорот за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина

1 min read

Портпаролката на Советот за национална безбедност на САД, Адриен Вотсон, денеска изјави дека САД го поздравуваат, како што наведе, „договорот за нормализација на односите“ меѓу Белград и Приштина.

Таа на Твитер напиша дека САД ги повикуваат двете страни што поскоро да почнат да ги спроведуваат своите обврски.

„Го поздравуваме договорот за нормализација на односите меѓу Косово и Србија со поддршка на ЕУ и САД и ги повикуваме двете страни што поскоро да почнат да ги спроведуваат своите обврски“, напиша Вотсон. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Косовската опозиција: Курти прифати сè што вети дека нема да прифати

Следно

Во изминатото деноноќие произведени се 16.127 MWh електрична енергија

Latest from Blog