Во реката Вардар пронајдено телото на исчезнатиот 25-годишник

1 min read

Денеска (27.04.2023) околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во с.Јурумлери, скопско, било забележано тело на машко лице.

Како што информира МВР, по преземени мерки телото било извадено и било утврдено дека станува за збор за А.И.(25) од Гостивар, кој на 10.04.2023 бил пријавен за исчезнат.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Туркије: Компанијата „Бајкар“ ја претстави новата паметна крстосувачка ракета КЕМАНКЕШ

Следно

Германски медиуми: Американските тајни служби се уште ја шпионираат германската Влада

Latest from Blog