ВМРО-ДПМНЕ: Заради криминалот на Ковачевски мнозинството се намалува, по Алтернатива излезе и Демократски сојуз, никој не сака да остане на бродот кој тоне

1 min read

Заради криминалот на Ковачевски мнозинството се намалува, по Алтернатива излезе и Демократски сојуз, никој не сака да остане на бродот кој тоне, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Ковачевски и Ахмети ја одржуваат коалицијата на тендери, криминал и непотизам. И Ковачевски знае дека Ахмети го спасува за да завршат што повеќе тендери, за личен профит, а тој пак е спремен на секакви отстапки само за да продолжи и тој заедно со Ахмети во грабежот на Македонија.

Се повеќе пратеници од СДС гласно зборуваат дека не се согласуваат со политиките на Ковачевски, и самиот тој знае дека никој не ги одобрува неговите постапки, и затоа со закани и притисоци ги држи во страв.

ВМРО-ДПМНЕ апелира до пратениците од власта, сите оние кои во изминатиов период покажаа разум и поинакви ставови од ова раководство да му застанат на патот на истото, бидејќи по промени на власта на Македонија ќе и треба СДС како опозиција, но стабилно СДС, кое има силни национални и државни политики, знаеме дека во СДС има луѓе кои истото тоа го сакаат, и само тие може да ја спречат нивната партија да не се растури по претстојните парламентарни избори, а најлесен начин за тоа е да му кажат не на Ковачевски, стои во соопштението на партијата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Собранието продолжува расправата за реконструкција на Владата

Следно

Земјотрес со магнитуда од 6,1 степен го погоди Нов Зеланд

Latest from Blog