ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја призна вината, МВР ја препушта на министерството за правда, командирот на кого му избега убиецот важи за близок до Спасовски

1 min read

Власта ја призна вината, мвр ја препушта на министерството за правда, командирот на кого му избега убиецот важи за близок до Спасовски, се вели во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ.

-Командирот во чија смена се случило бегството е поранешен полициски службеник, кој бил фатен при земање поткуп, а потоа и избркам од работа. Полициски службеник фатен во криминал, од СДС е назначен за командир во Идризово. Истиот тој Командир при транспорт на лица со зголемен ризик е одговорен да направи проценка и да побара асистенција од МВР. Зошто не е побарана асистенција од МВР? За кого бараат од Идризово полициска асистенција, ако не за криминалци осудени за убиство? Дали намерно не е побарана полициска асистенција? Дали командирот кој е поддржувал на СДС исполнува партиски насоки? Прашаа од ВМРО-ДПМНЕ.

Ќе се изјасни ли министерството за правда, откако Спасовски им ја препушти вината? Додаваат од опозициската партија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Осуденикот кој избега сам си ја расекол раката

Следно

Роналдо се појави на тренингот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Latest from Blog