Роналдо се појави на тренингот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

1 min read

Реал Мадрид ќе се соочи со Барселона во финалето на Супер Купот во недела, односно има неколку дена за да се подготви, а денеска доби и едно изненадување на тренингот и тоа во името на Кристијано Роналдо.

Португалецот кој сега е дел од Ал Наср дојде да го посети поранешниот клуб, соиграчите, а со тоа да ја крена атмосферата во таборот на „кралевите“ кои ја искористија оваа можност да направат по некоја фотка со ветеранот.

-Се сретнав со мојот најголем идол, -порача Родриго.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја призна вината, МВР ја препушта на министерството за правда, командирот на кого му избега убиецот важи за близок до Спасовски

Следно

„Шоле побара Белград да го признае независно Косово“

Latest from Blog