ВМРО-ДПМНЕ: Се вратија деведесеттите, мафијашки убиства на улиците, само Спасовски мува не го лази, дали зад ова има политички контекст меѓу криминализираните ДУИ, СДС

1 min read

Се вратија деведесеттите. Со Ковачевски како премиер, Груби како вицепремиер и Спасовски прв човек на полицијата се случуваат убиства, пасоши на криминалци се делат, наркотрафикантите седат до првите лица на владата, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

Додека Спасовски вкупно е прв човек на полицијата 8 години, се случија стотина нерасветлени убиства. Што друго да се случи Спасовски да си даде оставка.

Треба да одговори дали има политичка конотација ова двојно убиство и каква е поврзаноста со крилата на криминализираните ДУИ и СДС?

Нема леб, скапи бензини, инфлација и многу убиства. Тоа е владеењето на Груби, Ковачевски и Спасовски, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Спасете ги децата“: Секое четврто дете во ЕУ е во ризик од сиромаштија

Следно

Казни за 156 возачи во Скопје: Низ градот се вози брзо и без возачка дозвола

Latest from Blog