ВМФЛ: Вардар се распука со Саса, сигурни и другите водечки екипи

1 min read

Екипата на Вардар останува лидер во Втората македонска фудбалска лига (ВМФЛ), со сигурна победа на домашен терен против Саса (3-0).

Вардарци се распукаа во финишот. Имаа предност избраниците на Бобан Грнчаров со голот на Десниќ кој продолжи да игра во топ-форма, а пред самиот крај, во последните три минути погодија Размоски и Митев за конечни 3-0.

Останатите водечки продолжија да го следат лидерот Вардар. Гостиват освои три бода на гости кај Беласица (0-3). Воска Спорт исто така забележа гостински триумф кај Слога Виница (1-3), три бода освои и Пелистер против Детонит (2-0).

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ѓукановиќ или Милатовиќ – утре Црна Гора избира претседател

Следно

ЕК: Фон дер Лајен не е во игра за нов генерален секретар на НАТО

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на