ВИДЕО: Се запали автобус кој патувал на релација Скопје-Белград

1 min read

На влезот на Ниш се запали автобус на „Ниш Експрес“. Пукнала гумата на автобусот, по што за неколку минути изгоре целиот. Автобусот патувал во правец Скопје-Белград со Ниш како попатна станица, пренесува Прес24.

Во автобусот имало само осум патници, сите се евакуирани и нема повредени лица.

Повеќе информации се очекуваат во текот на вечерта.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пендаровски: Постојат сознанија за многу лица со лоши намери кон нас, нема да им биде дозволен влез во државата на 4 февруари

Следно

Мнозинството е стабилно, но секогаш постои можност и потреба за негово проширување – вели Ковачевски

Latest from Blog