(ВИДЕО) Последната снимка од авионот пред неговото уривање

1 min read

Безживотните тела на најмалку 68 лица се извлечени во Непал по уривањето на патнички авион во близна на градот Похара во централниот дел на земјата. Додека трае спасувачката акција на социјалните медиуми се појави видео за кое се тврди дека е последната снимка од авионот пред да се урне. На снимката се гледа дека авионот има проблеми, дека лета многу ниско, и потоа се слуша силна експлозија.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Пренџов: Како папагали повторувааат „промена на Устав“, но промена на Уставот во овој парламентарен состав нема да има

Следно

Њукасл постави клупски рекорд по серија без пораз во Премиер лигата

Latest from Blog