(ВИДЕО) По вечерашните земјотреси во Турција новинарка се расплака во јавување во живо: Се тресеше неверојатно силно

1 min read

Земјата попушташе под нашите нозе, се тресеше неверојатно силно, зборуваше новинарката во солзи

Колку вечерашните силни земјотреси на југот на Турција ги вознемирија тамошните жители и предизвикаа паника, вечерва покажа и реакцијата на новинарката на „Си-ен-ен Турција“, коja се јави да известува во живо од погодениoт регион.

Непосредно по двата земјотреси од 6,4 и 5,8 степени, новинарката Бусе Девирен во живо известуваше од камп каде што се сместени преживеани лица од разорните земјотреси пред две недели и ги пренесуваше реакциите по двата вечерашни земјотреси.

Видно вознемирена, таа не можеше да ги задржи солзите и се расплака додека известуваше.

„Земјата попушташе под нашите нозе. Се тресеше неверојатно. Беше неверојатно силен земјотрес. Не беше како афтершокови. Местото е во чад во моментов“,

рече Деривен.

Нејзината реакција можете да ја погледнете во видеото во продолжение.

Двата силни земјотреси вечерва беа регистрирани во провинцијата Хатај, која беше една од најпогодените и од разорните земјотреси на 6 февруари.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Димитров: Не е доволно Владата да каже „бараме транспарентност“, мора да испорачаат транспарентност

Следно

Комисија за култура на ВМРО-ДПМНЕ: „Јубилеј 100 години Археолошки музеј“ е непостоечкиот јубилеј

Latest from Blog