(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Огромна дивоградба никнува кај Старата скопска чаршија

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 23 јануари 2023 г. на ТВ Алсат

Во оваа епизода донесуваме:

– Огромна дивоградба никнува кај Старата скопска чаршија – не само што нема одобрение за градба, нема ни барање; Градоначалникот на Чаир вели дека е донесено решение за запирање на сите активности, но градењето на терен продолжува;

– Време нетипично за овој период од годината не е само перцепција: Во декември во просек било за 3,4 степени потопло од просекот меѓу 1991 и 2020 г.; Во Маврово толку малку снег имало само во шест од последните 70 години;

– Колку жени има во елитните полициски и армиски единици и каков е нивниот статус – приказна за припадничките на „Тигар“, ЕБР и Ренџерскиот баталјон;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Нема пари во медиуми, а ни мерак

Следно

Три лица каснати од улични кучиња во Скопје

Latest from Blog