(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Еден милион вакцини против ковид-19, вредни 10 милиони долари, одат во ѓубре

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 16 јануари 2023 г. на ТВ Алсат

Теми во оваа епизода:

– Еден милион дози вакцини против ковид-19 ќе завршат на депонија – со нив и десет милиони долари јавни пари одат во ветер;

– Ако канцерогениот шестовалентен хром од депонијата кај Југохром е постојана закана за изворот Рашче, зошто е прекинат мониторингот на единствената вистинска алтернатива за Скопје – изворот Врело;

– Јавните катни гаражи во главниот град и квалитетот на јавната услуга што ја даваат – слика од непосредно искуство;

– Ново издание на „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Ахмети: Иритиран сум од Македонци кои со говор на омраза зборуваат против Албанците

Следно

Пендаровски ќе учествува на Годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос

Latest from Blog