(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Дивоградбата на Пластичарска на владина седница – ќе запре ли подигрувањето со владеењето на правото?

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 15 мај 2023 г. на ТВ Алсат

Во новото издание на емисијата:

– Ќе запре ли подигрувањето со владеењето на правото во случајот со дивоградбата на Пластичарска – премиерот најавува расправа на владина седница и, посредно – рушење;

– Истражување на 360° за (зло)употребата на државните службени возила; Анткорупциска предлага нивните регистарски таблички да бидат во друга боја за полесно следење и препознавање;

– Злоупотребата на државни ресурси – тема за разговор со вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Клоп: Ние сме во евро-куповите, а пред шест недели тие не беа ни видливи на хоризонтот

Следно

Лидерите на Г7 на самит во Јапонија, ќе се разговара за односите со Кина

Latest from Blog