ВИДЕО: Ново чудо во Турција, седум годишно девојче спасено по 136 часа

1 min read

Седумгодишното девојче кое било под урнатините на зграда во Хатај било спасено 136 часа по разорните земјотреси што во понеделникот ги погодија јужните провинции на Турција.

Спасувачките тимови се тркаат со времето за да продолжат со потрагата и спасувањето во регионите погодени од земјотресот.

Спасувачите откриле дека под урнатините на зграда во населбата Дефне има живо лице и по неколкучасовна акција успеале да спасат седумгодишно девојче.

Насобраните со голем ентузијазам го прославија спасувањето на девојчето Исра, кое беше префрлено во болница.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

По земјотресите – бран апсења на лица одговорни за квалитетот на градбите во Турција

Следно

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ: Над 28.000 загинати во земјотресот во Турција и Сирија

Latest from Blog