(ВИДЕО) Мајка на ученичка по масакрот во Белград: Моето дете е уште во шок, под адреналин, не можеме да го смириме

1 min read

Мајката на еден од учениците во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар за новинарите изјави дека нејзиното дете е во целосен шок и не може да се смири. За среќа, детето останало неповредено, но мајката нагласува дека целиот овој настан ќе остави траума

Девет лица, од кои осум ученици и чуварот на училиштето, се убиени во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград кога во нив пукал 14-годишен ученик од училиштето, кој бил уапсен околу 08:40 часот, потврди МВР на Србија.

Полицијата нема потврда дека професорката по историја починала, како што претходно објавија медиумите. Владата на Србија за попладнево закажа вонредна медиумска конференција на која ќе говорат министрите за образование и здравство и претставник на полицијата.

Мајката на еден од учениците во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар за новинарите изјави дека нејзиното дете е во целосен шок и не може да се смири. За среќа, детето останало неповредено, но мајката нагласува дека целиот овој настан ќе остави траума.

„Доживеа огромен шок, преплашена е, сè уште е под адреналин“,

изјави за Н1 мајката на една ученичка.

Поврзани вести:

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Граѓаните на Влае со петиција бараат да не се гради улицата „Есперанто” низ училишниот двор

Следно

Уапсен таткото на момчето кое пукаше во училиштето во Врачар

Latest from Blog