Видео: Како ќе изгледа спортско-рекреативниот центар „Бранители“?

1 min read

Општина Бутел најави дека ќе се изгради спортско-рекреативен центар „Бранители“ во населеното место Љуботенски пат и истото ќе се протега на 5.000 м2.

Градоначалникот на општината, Дарко Костовски објави 3Д анимација од тоа како ќе изгледа новиот спортско-рекреативен центар.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Земјотрес со магнитуда од 7,2 степени на границата меѓу Кина и Таџикистан

Следно

Силен земјотрес го погоди Таџикистан во близина на границата со Кина

Latest from Blog