(ВИДЕО) Како изгледа новоизградената градинка „Сонце“ во Волково?

1 min read

Вчера во Волково, во Ѓорче Петров, официјално беше пуштена во употреба новата детска градинка „Сонце“ со капацитет за 150 деца/ 

Со изградбата на објектот, децата до шест години од Волково, добиваат пристап до квалитетна социјална услуга за ран детски развој во нова градинка, која за првпат е изградена во ова населено место. 

Премиерот Димитар Ковачевски сподели видео како изгледа новоизградената градинка: 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Чудо во Туркије: По 261 час под урнатините спасени две лица

Следно

Пјонгјанг се закани со силен одговор доколку САД и Сеул продолжат со пвежбите

Latest from Blog