ВИДЕО: Хаос во Аргентина, Меси излезе на вечера

1 min read

Три месеци откако со Аргентина ја освои титулата светски шампион, Лионел Меси во татковината буквално не може да излезе на вечера во ресторан, а да не се случи хаос.

Таква беше ситуацијата и вчеравечер во Буенос Аирес.

Меси е дома поради два пријателски натпревари со репрезентацијата. Аргентина во четврток игра против Панама, а пет ден подоцна против Курасао.

Официјално најдобриот играч во светот бил на вечера во ресторан, каде пристигнал без многу гужва и галама, трудејќи се да остане незабележлив. Но, набрзо пред ресторан настанал вистински хаос. Голем број обожаватели се собрале и го чекале да излезе.

Навивачите и обожаватели го чекале фудбалерот два часа пред ресторанот, а за тоа време пееле навивачки песни и го скандирале неговото име.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Општина Кисела Вода со јавен повик за избор на членови на управен одбор на ЈП за стопанисување со спортски сали и објекти

Следно

Германија нема потрошено ни едно евро од ветените 100 милијарди за одбрана

Latest from Blog