Видео: Децата од градинката „Синоличка“ го изненадија градоначалникот Ѓорѓиевски

1 min read

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски објави видео на социјалните мрежи и откри дека бил изненаден од децата од градинката „Синоличка“.

– Со песна го најавија Христовото Воскресение и на сите во општината ни подарија велигденски јајца, изработени од нивните вредни рачиња, напиша Ѓорѓиевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Српскиот министер за одбрана негира оти Србија ѝ испраќала оружје на Украина

Следно

Прво прскање против комарци во Скопје 12.4.2023

Latest from Blog