Велешанец добил ќотек во Скопје: Прво го нападнале, па му се заканиле со огнено оружје

1 min read

Завчера на подрачје на Центар бил нападнат 39-годишен велешанец од повеќе лица.

– На 14.02.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, Н.Л.(39) од Велес пријавил дека на 13.02.2023 околу 09.30 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив му се заканило со огнено оружје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Грција испраќа брод со хуманитарна помош за Турција

Следно

ОН: 73 нерегулирани мигранти исчезнаа на отворено море кај Либија

Latest from Blog