Вечерва во 360°: За ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и Обвинителството случајот со куќата на тештата на Даштевски на Халкидики како да не постои

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (1 мај 2023 г.) од 22:15 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

– По сторијата за куќата на Халкидики на име на тештата на претседателот на ДИК, Антикорупциска тргна по трагата на парите; „Многу е лесно е да најдете некој што ќе ви го ‘чува’ имотот и нема да биде во кругот на луѓе за кои има задолжение да се пријави имотот и интересите“ – коментира Миша Поповиќ од Институтот за демократија;

– Обвинителството чека некој друг да му каже дали има основи да постапува за неверојатните профити на подизведувачите на „Дермалог“ во набавката на фингер-принт апаратите; Активна е само ДКСК од каде најавуваат скорешно заокружување на проверките;

– 34 милиони евра јавни пари потрошени на провизии за подигнати, а неискористени кредити од 2012 г. до денес: Само за пругата кон Бугарија попусто отишле 7,1 милиони евра; Какви се наодите и препораките на ДЗР;

– Лицата со попреченост и достапноста на јавните услуги – сторија од терен;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:15 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Битолската библиотека „Св. Климент Охридски“ на Саемот на книга во Лајпциг

Следно

Кристијано Роналдо се враќа во Реал Мадрид?

Latest from Blog