Вечерва во 360°: Спорниот надзор над „Бехтел и Енка“ уште поспорен – во договорот фалат клучни документи за 23 експерти

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (20 март 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

-Откриваме – фалат клучни документи во договорот за надзор над „Бехтел и Енка“ – за 23 експерти нема доказ дека работат или се ангажирани од некоја од фирмите победнички или од подизведувачите; Прашавме во ЈПДП;

-Главен надзорен инженер за автопатот Скопје – Блаце чини 2 900 евра месечно, за делниците што ќе ги гради „Бехтел и Енка“ седум пати повеќе – 20 000 евра месечно;

-Кратко интервју со потписникот на договорот за спорниот надзор – директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми;

-Велешанец три пати каснат од куче и исто толку пати обештетен од Општината: Градоначалникот вели дека исти луѓе секоја година во ист месец ги каснува куче – кога треба да се купат дрва или да се оди одмор; Сомнежи за измамнички шеми и во Кичево, Штип и Скопје;

-„Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Меџити не е поканет на средбата во Чаир: Носат звучни имиња од естрадата како да ќе прават концерт

Следно

Амазон објави планови за укинување на 9.000 работни места

Latest from Blog