Вечерва во 360°: Ковачевски смета дека преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за деталите треба да продолжат на оперативно ниво

1 min read

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени“, во кое гостува премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, се емитува вечерва (9 јуни 2023 г.) од 22:15 часот на ТВ Алсат

Во новото издание на емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат гостува премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски. Средбата на Ковачевски со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одржана пред два дена, донесе нова динамика на политичката сцена. Таа се чувствува и денеска во размената на пораки меѓу засегнатите табори, но за јавноста останува тешко да проценува дали заплетот од средата ќе води кон расплет со враќање во познатите ровови или е отворање пат за договор кој ќе значи изгласување на уставните имени и влез на ВМРО-ДПМНЕ во владата. Дел од ова се обидуваме да одгатнеме од разговорот со премиерот Ковачевски.

Емисијата се емитува од 22:15 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Рациновото признание за 2023 за Блаже Миневски

Следно

Ковачевски: Братски отстапуваме пет министерства од СДСМ за ВМРО-ДПМНЕ

Latest from Blog