Вечерва во 360°: Која е вистината за состојбата и судбината на опожарениот мост во Скопје?

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (22 мај 2023 г.) од 22:15 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

– Може ли да се санира опожарениот мост „Беласица“ во Скопје: Може, вели професорот Горан Марковски, како што во деведесеттите е реконструиран мостот „Гоце Делчев“;

– Истражување: Поддржувачите на СДСМ и на ДУИ гледаат помалку „ситна корупција“ во општеството отколку оние на опозицијата;

– Зошто наместо да се гради комерцијално-станбен комплекс кај езерото Треска во Сарај пасат крави; Дали поделбите во ДУИ ја кочат реализацијата на помпезно најавуваниот проект;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:15 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Непрофитни болници во пандемијата направија вагон пари

Следно

Синан Оган најави поддршка за Ердоган во вториот круг од претседателските избори во Турција

Latest from Blog