Вечерва во 360°: Како 24 експерти пријавени на 10 часа неделно ќе прават надзор во текот на целото работно време на „Бехтел и Енка“?

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (3 април 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

– Сомнежите за изборот на надзор над „Бехтел и Енка“ продолжуваат – Министерството за транспорт и врски не одговара дали има друга фирма што за четири работни дена добила лиценца А како „Електра солушнс“;

– Нов спорен елемент во договорот за надзор – како 24 експерти пријавени на 10 часа неделно ќе бидат на градилиштето во текот на целото работно време на „Бехтел и Енка“, како што се барало во тендерот и како што пишува во договорот;

– Од 5 195 украдени точаци во последните пет години полицијата пронашла само 512; Велосипеди украдени во земјава се продаваат во соседството и обратно;

– Дали Бугарија конечно ќе стигне до редовна влада по вчерашните избори кои повторно завршија без јасен победник или наесен ќе оди на шести парламентарни избори во период од две и пол години;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Бројни настани и работилници во КСП Центар Јадро

Следно

СКАНДАЛ ВО СРБИЈА: Навивач со САТАР истрча на теренот и застана меѓу играчите и судијата – едвај го смирија! (ВИДЕО)

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како